Usalda oma kinnisvara majandamine asjatundjale
 

Lugu 4. Kättesaadavus

Andrei: - Käisin eile teleri eest maksmas. Nägin seekord ikka maru palju vaeva! Mulle on lihtsam maksta rohkem kui selle sekeldamisega tegeleda.

Toomas: - Sul on CTV või Startnam? (siin ja edaspidi firmade nimed ja hinnad ei ole reaalsed. Autori märkus).

A: - CTV.

T: - Mul ka. Nad teevad soodustust pensionäridele.

A: - Selles asi ongi! Ainult, et selleks oli neile vaja ühistust tuua tõend selle kohta, et peale minu ja mu naise keegi korteris ei ela.

T: - Ja mida? Kas siis tõend on probleem?

A: - Selgus, et on probleem. Kaks nädalat ootasin.

T: - Ja miks nii kaua siis? See ei ole ju bilanss.

A: - Kust ma tean? Algul ei saanud ma telefoni teel esimeest kätte. Telefon on tal ainult kodus. Tuli oodata vastuvõtupäeva. Ja siis selgus, et arvuti on tal kodus. Nii et peaaegu kaks nädalat ootasin tõendit.

T: - Ja teil juhatus ikka veel võtab elanikke vastu?

A: - Jah. Aga kas teil ei võta?

T: - Oleme sellest juba ammu loobunud. Ja mis mõte sellel on?

A: - Mis tähendab -mis mõte? Kui sa vaatad silmast silma, siis võib alati tõde saavutada.

T: - Ja, jah. Tead, mulle üks tuttav rääkis, et nende on majas tõde saavutada ei ole võimalik. Tuled vastuvõtule ja siis istub seal kogu juhatus täies koosseisus. Lisaks on neil üks juhatuse liikmetest jurist.

A: - See on hea, kui juhatuses on jurist.

T: - Noh hea on see ainult siis, kui see on elanikele abiks. Aga kui juhatuses on varganäod ja pääsu nendest pole, siis midagi head selles ei ole.

A: - Jah, juhatusega tihtilugu juhtub probleeme.

T: - Noh, neid on kolm, ja sina oled üksi. Ja mida ka ei küsiks, mille üle ka ei kaebaks, kõige jaoks on neil olemas oskav vastus. Kui kargavad sulle kaela kolmekesi ja sul polegi midagi öelda. Taotlusi ei võeta vastu. Jurist ikkagi kuidagi ära puikleb. Ja mida head on selles, et sa neile silmast silma vaatad.

A: - Jah, selliste juurde ei läheks ma ise ka vastuvõtule.

T: - Kui juhatus ei peida end elanike eest, siis pole ka mingit vastuvõttu tarvis. Mina, näiteks, sain oma tõendi kätte järgmisel päeval. Ma helistasin majavalitsejale ja ütlesin, et mul on vaja tõendit - järgmisel päeval pani ta selle mulle postkasti. Ja joosta kuhugi pole vaja. Tänapäeval lahendatakse kõik probleemid e-posti abil. Tõsi küll, mina seda kasutada ei oska, aga ka telefoni teel on võimalik kõik lahendada.

A: - Telefoni teel on kallis. Mobiilile palju ei helista.

T: - See kõik on jama. Lihtsalt sulle pole keegi lahti seletanud. Vaat: oletame, et sulle on vaja tõendit. Helistad majavalitsejale ja ütled oma aadressi ja et sul on vaja tõendit. Ta ütles – et paneb postkasti. Jätsime hüvasti ja kõik. Selline vestlus kestab umbes 35 sekundit.

A: - Noh, ja mis siis?

T: - Aga seda, et sina räägid, et lauatelefonile on odavamad kõned. Aga tegelikult, ei ole. Kui helistate lauatelefonilt, siis võetakse juba enne vestlust peaaegu pool krooni ja kõneaja arvutused on väga tihti poole minuti täpsusega. Selle tulemusena maksad ligi krooni. Noh, ma aga helistan mobiililt ja maksan sellise vestluse eest 50 senti. Ja sina ütled, et kallis!

A: - Sul on tuline õigus! Meie, pensionärid, kardame alati kõike uut.

T: - Mul ka oli selline juhus. Veel enne seda, kui nad võtsid tööle majavalitseja. Mäletad, me arutasime sinuga põhikirjasid? Soovisin saada koopiat meie põhikirjast, esimees aga oli puhkusel, pidin kuu aega ootama. Nüüd ei ole selliseid probleeme. Juhatus võtab vastu otsuseid, aga kogu töö teeb majavalitseja.

A: - Teil on vist maja haldamise leping sõlmitud väikeettevõttega?

T: - Ja siis?

A: - Äkki on suurettevõte parem?

T: - Võib-olla ongi parem. Ainult et toitu sa eelistad osta turult ja supermarketisse tõttad sa ainult siis, kui aega tõesti pole. Sest supermarketitel ei ole hinge. Ja turul sa tead kõiki ja kõik teavad sind. Suhtled kogu aeg ühe ja sama inimesega. Nii on ka väikefirmades omad võlud. Ja mis vahet, suur või väike, kui tööd teevad sama standardi järgi. Peaasi, et oleks usaldus inimeste suhtes.

 

Jah, veel palju uut ja kasulikku on meile juurde tulnud koos majavalitsejaga. Professionaal on suurepäraselt töötav asjatundja!

juuli 2010

                                                                            
Halduri vaade